BRACTWO MŁODZIEŻY PRAWOSŁAWNEJ W STAROSIELCACH…

Na spotkaniu Parafialnym Bractwa
04 października 2013 został wybrany Nowy Zarząd

Przewodniczącą Bractwa wybrano Paulinę Parszenko

Vice Izę Smołko

Sekretarzem została Martyna Lisowska

Skarbnikiem Joanna Prus — była przewodnicząca Bractwa

Kronikarzem – Ewelina Binifatiuk
Nowemu Zarządowi Bractwa gratulujemy i życzymy błogosławieństwa Bożego w pracy z młodzieżą parafialną.
Opiekun Bractwa.

Bractwo Młodzieży Prawosławnej Parafii Zaśnięcia NMP w Białymstoku powołano do życia w 1990 r. Opiekunem duchowym jest ks. Jan Troc.

Wielu zastanawia się, czym jest owe „bractwo”. Niestety nie da się opisać, czym ono jest w paru zdaniach. Bractwo trzeba odkryć samemu i samemu zdecydować, czy jest to coś dla nas.

Na naszych spotkaniach poruszamy interesujące i ważne dla nas tematy. Szukamy odpowiedzi na dręczące nas pytania i staramy się wspólnie rozwiązywać wszystkie problemy. Każde spotkanie zaczynamy od modlitwy i czytania fragmentu Pisma Świętego.
Spotykamy się w piątki o godzinie 18.30 na plebani przy parafii ZNMP. Przywitamy wszystkich zainteresowanych i zastanawiających się „jak działa, /czym jest bractwo?”

Zorganizowaliśmy: Choinkę, Akcje sianko, Palemki, Kolędowanie, Sprzątanie cmentarza, Na wakacjach dla dzieci, by się nie nudziły pomagamy w zorganizowaniu zabaw na plebani. Pomagaliśmy też w turnieju piłki koszykowej.

Uczestniczyliśmy w: Zjazdach Liderów, Pielgrzymkach ( XXXII Paschalna pielgrzymka (13-15.05.2011), Pielgrzymka na św.Górę Grabarkę 13-18.08.2011 )

W przyszłości planujemy: Działać z całych sił i jak najlepiej reprezentować nasze bractwo 🙂